Qvar

Qvar jest dostępny w trzech różnych formach inhalatora, dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Zawiera przeciwzapalny steroid, który redukuje stany zapalne dróg oddechowych i tym samym minimalizuje szanse na wystąpienie ataków.

  • Przy codziennym stosowaniu zapobiega atakom astmy
  • Dostępny w 3 formach: Autohaler, Aerosol i Easy-Breathe
  • Skuteczny w polączeniu z normalnym inhalatorem do stosowania doraźnego
  • Dostępny w sprzedaży w dawkach 50 mcg i 100 mcg.

Czym jest Qvar?qvar-aerosol-autohale-l

Qvar jest sterydem stosowanym zmniejszającym stany zapalne i nadreaktywnośc układu immunologicznego, dostępny na receptę online. Nie zapewnia łagodzenia ataku astmy jeśli taki już wystąpił. Bezpośrednio oddziałuje na płuca, lek ten zmniejsza szansę na wystąpienie astmy.

Ponadto Qvar działa bezpośrednio na wiele różnych części układu odpornościowego związane z patofizjologią astmy.

Zmniejszenie stanu zapalnego, produkcji śluzu i nadreaktywności czyni objawy astmy bardziej znośnymi. Aby kontrolować astmę przewlekłą, inhalator Qvar wymaga stałego, codziennego stosowania. Inhalator Qvar nie powinien być stosowany w przypadkach ostrych objawów astmy, gdyż może wówczas pogorszyć jej stan.

Korzyści z korzystania inhalatora Qvar

Każdy typ inhalatora jest wyspecjalizowanym środkiem prewencyjnym, bardzo różniący się od standardowych inhalatorów do stosowania doraźnego. Cierpiący mogą cieszyć się korzyściami leczenia prewencyjnego, gdyż redukuje objawy przed atakiem, dzięki czemu nie musisz się martwic o trudności z oddychaniem w codziennym życiu. Qvar (Beklometazon) dla wygody klientów jest dostępny na zamówienie w postaci trzech różnych typów inhalatorów.

Jak działa inhalator Qvar?

Wszystkie trzy inhalatory zawierają składnik zwany beklometazonem, stosowanym przez osoby cierpiące na astmę. Ten związek chemiczny oddziałuje na zapalone obszary płuc, redukując podrażnienia i obrzęki.

Beklometazon jest kortykosteroidem, który zmniejsza stan zapalny i podrażnienie dróg oddechowych (pod warunkiem, że używany jest na co dzień). Zmniejsza to ryzyko ataku astmy podczas wysiłku fizycznego lub sytuacjach stresowych. Choć każdy z trzech inhalatorów delikatnie różni się od siebie, wszystkie mają taką samą funkcję.

Aerozol Qvar uwalnia lek po naciśnięciu zbiornika w dół podczas wdychania. Qvar Easy-Breathe ma załączoną osłonę ustnika i zwalnia beklometazon automatycznie podczas wdechu. Qvar Autohaler także uwalnia lek podczas wdechu, ale trzeba pamiętać o obniżaniu dźwigni pomiędzy dawkami.

Substancja aktywna

Inhalator Qvar 50mcg / 100 mcg zawiera substancję aktywną zwaną dipropionian beklometazonu. Dipropionian beklometazonu należy do rodziny kortykosteroidów. Dipropionian beklometazonu jest silnym glukokortykoidem. Używany w profilaktyce astmy w postaci inhalatora. W postaci sprayu lub aerozolu do nosa stosowany jest w leczeniu kataru siennego i zapalenia zatok.

Jak używać inhalator Qvar?

Wszystkie inhalatory Qvar zostają dostarczone wraz z instrukcją obsługi. Autohaler i Easi-Breathe mogą okazać się łatwiejsze w dozowaniu, jako, że nie wymagają naciskania w czasie wziewu. Państwa lekarz określi indywidualną dawkę inhalacji dziennie, jednakże lek może być skuteczny dopiero po paru dniach stosowania. Nie należy przekraczać dawki bez konsultacji z lekarzem. Zamiast tego używaj inhalatora do stosowania doraźnego aby kontrolować trudności z oddychaniem.

Dawki

Wszystkie inhalatory Qvar dostępne są w dwóch dawkach: 50mcg lub 100mcg. 50mcg lub 100mcg. Lekarz przepisuje zwykle dawkę początkową jednej lub dwóch inhalacji dziennie. Wszystkie trzy typy inhalatorów mogą wydawać się i smakować inaczej niż inne dostępne na rynku, gdyż mają one bardzo cienki aerozol, dzięki któremu więcej lekarstwa dociera do płuc. W rezultacie lekarz może przypisać mniejszą dawkę leku niż mogła być przyjmowana z poprzednimi inhalatorami.

Środki ostrożności

Jeśli cierpisz z powodu ataków astmy, powinieneś być w stanie bezpiecznie używać inhalatora Qvar aby zapobiegać objawom. Niemniej jednak nie jest on zalecany dla osób z alergią na beklometazon. Jeśli chorowałeś na gruźlicę lub obecnie stosujesz inne leki, lub jesteś w ciąży bądź jesteś osobą karmiącą – poinformuj o tym fakcie w trakcie twojej konsultacji online, aby lekarz mógł przepisać ci odpowiednią dawkę lub zasugerować zmianę leku na inny. Nie zaleca się inhalatora Qvar również osobom które przebyły infekcję płuc lub muszą unikać spożywania alkoholu, gdyż inhalator zawiera małą ilość etanolu. Skutki uboczne

Jak w przypadku wszystkich lekarstw, niektórzy mogą doświadczyć efektów ubocznych przy stosowaniu Qvar Aerozol, Autohaler jak i Easy-Breathe. Jeżeli doświadczają Państwo problemów z oddychaniem zaraz po użyciu inhalatora, wysypki lub opuchlizny, może to oznaczać alergie na beklometazon i należy jak najszybciej skonsultować się ze swoim lekarzem. Do innych skutków ubocznych zalicza się ból brzucha, mdłości, infekcje gardła i jamy ustnej oraz problem ze snem.