Pyłek sosnowy – lepszy niż żeń szeń

pyłek sosnowy

Każdy z nas, niezależnie od wieku i płci marzy o długim i zdrowym życiu oraz pełnej sprawności. Jednym z najbardziej znanych specyfików, które poleca się osobom troszczącym się o swoją młodość, a szczególnie panom jest żeń szeń. Okazuje się jednak, że nie trzeba szukać aż tak daleko, ponieważ nasz rodzimy pyłek sosnowy z powodzeniem zastąpi ten składnik.

Suche sosnowe bory i ich zbawienny wpływ na nasz organizm

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że sosny rosną tylko w czystym środowisku i ich obecność, jak również specyficzny żółty pyłek, osadzający się na oknach i samochodach, świadczą o bardzo czystym powietrzu. Dlatego tak wiele sanatoriów, w których leczy się choroby dróg oddechowych, zlokalizowanych jest właśnie w sosnowych borach. Igły sosnowe bardzo intensywnie wydzielają substancje, które mają działanie mikrobobójcze i walczą na przykład z gruźlicą. Medycyna chińska z powodzeniem korzysta z pyłku sosnowego od wieków, ponieważ ma on działanie wspierające układ odpornościowy, walkę z kaszlem, działanie przeciwbólowe i poprawiające wygląd skóry. Rewelacyjnie wspiera również alergików i ich układ oddechowy. Niekiedy pyłek stosuje się również podczas kuracji odchudzających. Ten cenny składnik można znaleźć w niektórych suplementach najwyższej jakości.

Pyłek sosnowy – męski eliksir młodości

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że pyłek sosnowy jest bardzo bogaty w testosteron. Często stosuje się go przy problemach z potencją i przerostem prostaty. Pyłek sosnowy zmniejsza zmęczenie, korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i spowalnia starzenie się naszych komórek. Mężczyźni chętnie stosują preparaty z pyłku sosnowego, ponieważ są całkowicie naturalne i pochodzą z najczystszych ekologicznie regionów świata. Niektóre z takich preparatów produkowane są z naszych rodzimych składników najwyższej jakości. Każdy mężczyzna, który chce poprawić swoją sprawność seksualną i poczuć się młodziej, powinien zacząć właśnie od tego typu naturalnych suplementów, zanim zdecyduje się na chemiczne środki. Trzeba jedynie pamiętać, że aby osiągnąć pożądane efekty, pyłek sosnowy należy przyjmować w sposób regularny i systematyczny. Na pierwsze efekty czeka się kilka tygodni. Poza poprawą kondycji, wiele osób zauważa również poprawę kondycji i stanu skóry oraz włosów, zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, czy ogólną poprawę samopoczucia. Pyłek sosnowy nie jest jedynie suplementem męskim, ponieważ coraz częściej stosują go również kobiety. Bardzo często podaje się go też alergikom.