Pulmicort

Pulmicort jest inhalatorem codziennym, który ogranicza występowanie symptomów astmatycznych, takich jak świszczący oddech i kaszel, zanim się pojawią. W odróżnieniu do innych inhalatorów prewencyjnych, Pulmicort zawiera tylko jeden składnik aktywny, przez co jest alternatywą dla osób skłonnych do reakcji alergicznych.

  • Redukuje ryzyko występowania ataków astmy
  • Zawiera steryd łagodzący stany zapalne w płucach
  • Zawiera tylko jeden składnik aktywny – Budezonid
  • Dostępny w dawkach 100 mcg, 200 mcg i 400 mcg

Czym jest Pulmicort?pulmicort-l

Pulmicort jest inhalatorem prewencyjnym o wysokiej skuteczności dostępny do kupienia online w postaci Turbohalera. Codzienne stosowanie budezonidu może poprawić jakość życia, poprzez zminimalizowanie szansy na wystąpienie ataków astmy, które często są trudne do zwalczenia w momencie ich wystąpienia. Ten inhalator prewencyjny, którego skuteczność została potwierdzona klinicznie, pozwala łagodzić objawy astmy takie jak świszczenie, zawroty głowy czy kaszel. Pulmicort zawiera tylko jeden składnik (budezonid) jest więc dobrą alternatywą dla innych inhalatorów prewencyjnych, jeśli chory ma alergię na któryś z ich składników.

Pulmicort Turbohaler stosuje się równolegle z inhalatorami do stosowania doraźnego, takimi jak Ventolin (stosowany w długoterminowym leczeniu astmy). Ten inhalator prewencyjny jest przepisywany osobom, które mają trudności w oddychaniu lub mają ciężką astmę.

Jak działa Pulmicort?

Pulmicort Turbohaler zawiera budezonid – kortykosteroid z właściwościami przeciwzapalnymi. Ataki astmy wywoływane są obrzękiem i podrażnieniem dróg oddechowych. Redukując te czynniki zanim wywołają atak, lek ten minimalizuje szansę wystąpienia problemów z oddychaniem i napady ostrego kaszlu. Można to osiągnąć poprzez długotrwale inhalatora prewencyjnego.

Stan zapalny płuc jest unikniony, ponieważ Pulmicort Turbohaler zapobiega uwalnianiu substancji chemicznych, które są wytwarzane na drodze reakcji układu odpornościowego. Substancje te powodują stan zapalny kanałów powietrznych, czyniąc je uwrażliwionymi na środki drażniące, które mogą wywołać astmę. Można tego całkowicie uniknąc stosując inhalator.

Jak używać Inhalator?

Instrukcje dotyczące obsługi inhalatora Pulmicort Turbohaler zostaną przesłane wraz z lekiem, nie będą się one jednak znacznie różniły od obsługi normalnego inhalatora doraźnego Każdy przedstawiciel opieki zdrowotnej, jak np. Lekarz, pielęgniarka lub farmaceuta, będzie w stanie zaprezentować odpowiednią obsługę urządzenia w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Inhalatory prewencyjnie używa się zwykle dwa razy dziennie, chodź w niektórych przypadkach ziewy zalecane są tylko raz dziennie. Należy ściśle stosować się do zaleceń dawkowania, a jeżeli pacjent chciałby zwiększyć dawkę powinien zawsze skonsultować to z lekarzem.

Aby odpowiednio używać inhalatora, postępuj według poniższej instrukcji:

  • Zdejmij pokrywę z inhalatora i umieść go wewnątrz jamy ustnej.
  • Podczas korzystania z inhalatora upewnij się, że jesteś w pozycji siedzącej bądź stojącej.
  • Zrób całkowity wydech i umieść końcówkę inhalatora wewnątrz jamy ustnej.
  • Zrób pełny wdech i wstrzymaj oddech na 10 sekund
  • Po wszystkim umieść z powrotem zatyczkę na inhalatora.

Dawki

Pulmicort Turbohaler jest dostępny w trzech różnych dawkach: 100 mcg, 200 mcg oraz 400 mcg na inhalację. Dawką zalecaną dla osób dorosłych jest jedna do dwóch inhalacji dwa razy dziennie, choć lekarz może zalecić zwiększenie dawki jeśli objawy astmy pogarszają się.

Środki ostrożności

Pulmicort jest bezpiecznym w użyciu lekiem dla większości pacjentów z astmą, aczkolwiek jeśli wykazujesz nadwrażliwość na budezonid będzie konieczność znalezienia innego leku z inną substancją aktywną. W trakcie Twojej konsultacji online należy wspomnieć jeśli obecnie chorujesz na chorobę płuc, masz infekcję płuc, chorowałeś na gruźlicę, masz problemy z wątrobą lub stosujesz inne leki, gdyż lekarz może zalecić Ci inne leczenie. Nie zaleca się Pulmicort’u osobom w ciąży lub karmiącym.

Skutki uboczne Pulmicort

Stosowanie leku Pulmicort, tak jak w przypadku wszystkich leków, niesie ze sobą pewne potencjalne skutki uboczne. Najczęstsze działania niepożądane to łagodne bóle gardła oraz zakażenia grzybicze jamy ustnej – obu skutkom można zapobiec poprzez płukanie jamy ustnej zaraz po zastosowaniu Turbohalera. Niektóre osoby mogą doświadczyć uczucia niepokoju, zmiany w zachowaniu i łatwe powstawanie siniaków na skórze. Jeśli doświadczysz wysypki, obrzęków lub masz trudności w oddychaniu po użyciu inhalatora, natychmiast zaprzestań jego użytkowania i skontaktuj się z lekarzem