Malarone

Malarone to zestaw leków przeciw malarii z udowodniona skutecznością w leczeniu zarówno łagodnych, jak i agresywnych szczepów zarodźca malarii w obszarach o zwiększonym ryzyku zachorowania. Lek może zapobiec zachorowaniu na malarię po ugryzieniu przez zakażonego komara, jeśli lek będzie przyjmowany przed i w trakcie podróży za granicą. W obszarach wysokiego ryzyka, zwykle leki, w tym chlorochinina, nie są skuteczne wobec opornych szczepów zarodźca malarii.

Pojedyncza, dzienna dawka leku pomaga skutecznie zwalczyć infekcje zapobiega rozprzestrzenieniu pasożyta w organizmie. Leczenie rozpoczyna sie dwa dni przed podróżą, a kończy tydzień po niej   niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych

Czym jest Malarone?malarone-l

Malarone jest klinicznie udowodnionym lekiem stosowanym w leczeniu malarii na terenach o podwyższonym ryzyku zachorowania. Wykazał skuteczność w leczeniu przypadków lekoopornej malarii, a także w profilaktyce, jeśli był przyjmowany przed oraz w trakcie podroży zagranicznych.

Lek w szybki sposób przedostaje sie do krwiobiegu, zapobiegając rozprzestrzenianiu malarii. Dzięki temu umożliwia organizmowi pozbyć sie pozostałości infekcji pasożytniczej, pozwalając w naturalny sposób chronić wewnętrzne organy.

Możesz zakupić lek przeciwmalaryczny Malarone online w dawkach 100mg/250mg w opakowaniach po 24, 36 oraz 48 sztuk.

Jakie są korzyści?

Najbardziej oczywista zaleta tabletek Malarone jest ochrona przed jedna z najszkodliwszych chorób pasożytniczych na świecie. Przyjmując pojedynczą dawkę codziennie, podróżni są pod ochroną kompleksowej ochrony przed wszelkimi formami zakażenia, nawet w tych rejonach świata gdzie pasożyt uodpornił się na inne leki przeciwmalaryczne. Lek ten nie musi być przyjmowany tak długo, jak inne leki przeciw malarii, a także ma mniejsze ryzyko wywoływania działań niepożądanych.

W jaki sposób działa Malarone?

Malarone zawiera dwa składniki aktywne, które razem zapobiegają i leczą malarie. Składnikami aktywnymi są chlorowodorek proguanilu oraz atowakwon w dawkach 100 mg i 250mg.

Wektorem przenoszącym malarie są zwykle komary. Jeśli komar jest nosicielem pasożyta (pierwotniaka z rodzaju Plasmodium), może go przenieść do krwioobiegu w trakcie ugryzienia. Wieszanie ochronnej siatki w nocy oraz stosowanie preparatów odstraszających owady nie są wystarczającymi środkami ostrożności, które zapewniłyby całkowita ochronę. Działanie składników aktywnych Malarone polega na zapobiegnięciu namnażania sie pasożyta. Dzięki temu organizm otrzymuje szanse do naturalnej obrony i jest w stanie zwalczyć początkowa infekcje.

Środki ostrożności podczas stosowania Malarone

Malarone jest bezpiecznym lekiem dla większości osób powyżej 18 roku życia. Jednakże, nie jest zalecany dla kobiet w ciąży, lub karmiących piersią, a także osobom ważącym poniżej 40 kg lub cierpiących na choroby nerek. Niektóre leki mogą wpłynąć na skuteczność leczenia, dlatego ważne jest, aby przed zakupem Malarone w pełni ujawnić informacje na temat obecnie przyjmowanych leków.

Przed zakupem Malarone należy zaznajomić sie z pełna lista działa niepożądanych oraz środkami ostrożności zamieszczonymi na ulotce. Można ja pobrać na dole tej strony.

Jak stosować tabletki Malarone?

Lek przeciwmalaryczny Malarone jest silniejszy od wielu tradycyjnie stosowanych leków. Oznacza to, Iż w niektórych przypadkach nie musi być przyjmowany bardzo długo. W obszarach o wysokim ryzyku zarażenia, pasożyt malarii jest odporny na działanie chlorochiny. W tym wypadku lek może zadziałać po dłuższym czasie, jeśli w ogóle. Wytyczne stosowania Malarone:

Zacznij leczenie jedną tabletka dziennie, dwa dni przed podróżą Połknij tabletkę w całości popijąc wodą. Kontynuuj przyjmowanie jednej tabletki dziennie podczas pobytu w krajach o wysokim ryzyku zarażenia malarią i kontynuuj przyjmowanie leku przez 7 dni po powrocie. Nie zaleca się przyjmowania leku dłużej niż 28 dni.

Niektórzy ludzie uważają, iż przyjmowanie tabletki z posiłkiem lub napojem mlecznym wzmaga proces wchłaniania oraz zmniejsza ryzyko doświadczenia skutków ubocznych.

Skutki uboczne Malarone

Uważa sie, iż Malarone jest bardzo bezpiecznym lekiem. Niemniej jednak, tak jak w przypadku wszystkich leków na receptę, niesie ze sobą pewne ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.   Efekty uboczne są bardziej prawdopodobne u osób szczególnie wrażliwych na zawarte w leku substancje czynne.

Na szczęście, Malarone jest lekiem tymczasowym, dlatego tez wszelkie działania niepożądane ustępują po zakończeniu leczenia. Do najczęściej występujących łagodnych skutków ubocznych leku należą: nudności i bóle głowy, choć można ograniczyć ryzyko ich wystąpienia biorąc tabletki z jedzeniem lub mlecznym napojem. Jeśli wystąpią poważniejsze skutki uboczne lub łagodne działania niepożądane będą się utrzymywały przez dłuższy okres czasu należy zasięgnąć pomocy medycznej.

Jeśli doświadczą Państwo jakichkolwiek ciężkich objawów malarii podczas przyjmowania tego leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Ponieważ niektóre leki mogą kolidować z Malarone, należy upewnić sie o wypełnieniu wszystkich odpowiedzi na zadane pytania w trakcie konsultacji internetowej. Dzięki temu lekarz zadecyduje, czy leczenie jest odpowiednie dla Państwa. Lekami o znanym wpływie na Malarone oraz metoklopramid oraz teracyklina.