Jak przygotować naszą skórę pod makijaż?

Makijaż dla większości kobiet jest bardzo ważną kwestią. Niektóre z nas nie wyobrażają sobie wyjścia bez niego choćby do sklepu. Dzięki makijażowi możemy podkreślić nasze naturalne piękno i ukryć ewentualne niedoskonałości. Warto jednak pamiętać o właściwym przygotowaniu skóry twarzy pod makijaż.

Oczyszczenie twarzy i złuszczenie naskórka

Jeśli chcemy, aby nasza skóra wyglądała pod makijażem atrakcyjnie, musimy świadomie prowadzić jej pielęgnację. Pierwszym krokiem, który powinniśmy uczynić jest regularne oczyszczanie skóry twarzy. Po każdym makijażu obowiązkiem jest dokładne zmycie go. Nieusunięte resztki makijażu mogą prowadzić do powstawania niedoskonałości, takich jak pryszcze czy wągry. Doprowadzona do takiego stanu skóra nie będzie wyglądała dobrze nawet po nałożeniu na nią makijażu. Cerę doskonale oczyścimy za pomocą olejków. Idealnie do tego nadaje się olej kokosowy czy różany. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie oleje muszą się nam sprawdzić – przetestujmy więc wiele i wybierzmy taki, który najbardziej odpowiada naszemu typowi cery. Makijaż możemy usuwać także płynem micelarnym, jednak zawsze po jego użyciu musimy go zmyć. Warto naszą skórę także regularnie tonizować. Aby nasza cera dobrze wyglądała pod makijażem, musimy także pamiętać o złuszczaniu martwego naskórka. Jeśli pominiemy ten krok, na naszej twarzy pojawią się suche skórki, na których żaden, nawet najdroższy podkład nie będzie wyglądał dobrze. W celu złuszczenia martwego naskórka regularnie wykonujmy peelingi skóry twarzy. Dla bardziej wrażliwej cery poleca się stosowanie peelingów enzymatycznych. Są one szczególnie dedykowane osobom, które zmagają się z niedoskonałościami – dzięki braku drobinek zmiany nie zostaną naruszone.

Odpowiednie nawilżenie skóry twarzy

Najważniejszym etapem w przygotowaniu naszej cery pod makijaż jest jej odpowiednie nawilżenie. Co ciekawe, nawet skóra skłonna do przetłuszczania się tego potrzebuje. Często kobiety z tłustą cerą popełniają błąd, jakim jest przesuszanie jej – to powoduje z kolei, że nasza skóra produkuje jeszcze więcej łoju. Dlatego przed każdym makijażem konieczne jest nałożenie na twarz odpowiedniego kremu. Powinien być to krem intensywnie nawilżający, taki jak na przykład Dermedic, Bioderma czy Eucerin Krem dedykowany skórze wrażliwej i skłonnej do alergii powinien natomiast być produktem zawierającym jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego. Osoby, których skóra jest problematyczna i skłonna do niedoskonałości powinny postawić na kremy lekkie, które nie zapychają porów. Oprócz nawilżenia zewnętrznego, warto pamiętać także o nawilżeniu od wewnątrz. Kluczowe jest codzienne picie odpowiedniej ilości wody. Dzięki temu nasza skóra będzie elastyczna i promienna.