Dzbanek filtrujący – czy można pić wodę z kranu?

Jeszcze kilka lat temu większość ludzi sięgała po wodę w butelkach, która jest dostępna w dwóch wariantach -mineralnym oraz źródlanym. Jednakże, dzięki zwiększeniu popularności dzbanków filtrujących coraz więcej osób wybiera aktualnie wodę z kranu. Czy jest to dobre rozwiązanie?

 

Woda z kranu

W przeszłości woda z kranu nie była zdatna do picia, jednakże w dzisiejszych czasach podlega ona wielu kontrolom i musi spełniać surowe normy, które wyznacza Unia Europejska. Woda występująca w kranie jest bezpieczna, kiedy wziąć pod uwagę mikrobiologię oraz chemię, regularnie bada się ją, a wszelkie wątpliwości zostają od razu skontrolowane oraz poprawione. Lokalne wodociągi dostarczają dobrej jakości wodę, a ludzie coraz częściej decydują się na jej picie (mowa o wodzie nieprzegotowanej), co przekłada się także na duże oszczędności. Spożywanie rekomendowanych ilości wody każdego dnia może wykosztować każdą rodzinę nawet kilkaset złotych każdego miesiąca, gdy w tym samym czasie można mieć ją za dużo mniejszą cenę. Woda z kranu zawiera zdecydowanie więcej minerałów, niż w przypadku źródlanej, która jest najczęściej wybierana przez Polaków. Nie jest ich tyle co w przypadku wody mineralnej, jednakże można znaleźć w niej zarówno wapno, jak i magnez, które są tak ważne we właściwym funkcjonowaniu człowieka. Jeżeli człowiek cały czas zmaga się z oporami warto zastosować jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań umożliwiających uzdatnienie wody – dzbanek filtrujący.

 

Dzbanek filtrujący – rozwiązanie dla nieufnych

Dzbanek filtrujący ma za zadanie oczyścić wodę, która płynie w kranie. Po przepłynięciu przez odpowiedni filtr może być ona spożywana przez ludzi w każdym wieku, bez jakichkolwiek ograniczeń pod względem ilości. Dlaczego filtracja jest tak ważna? Mimo, iż woda dostarczana do użytkowników jest poddawana wielu badaniom i testom, warunki w jakich dopływa ona do człowieka mogą pozostawiać wiele do życzenia. Chodzi przede wszystkim o fakt, że wielokrotnie służą do tego stare rury, zawierające szkodliwe substancje oraz metale, które siłą rzeczy przedostają się do wypijanej później wody. Tutaj jednak pomoże dzbanek filtrujący, gdyż zastosowanie odpowiedniej techniki czyści wodę z wszystkich nieczystości, kamienia i innych szkodliwych składników. W filtrze pozostaje także piasek, który także przedostaje się do wody i nieprzyjemnie zgrzyta pod zębami.

Reasumując, woda z kranu jak najbardziej tak, jednakże tylko w towarzystwie dzbanka filtrującego.