Dlaczego watro pić wodę

Nawadnianie organizmu jest koniecznością, szczególnie w czasie upalnych dni oraz w trakcie infekcji, szczególnie związanej z układem pokarmowym. Woda stanowi aż 60% masy ciała, a jednym z jej głównych zadań jest transport substancji odżywczych z pożywienia do komórek i tkanek.

Woda to napój życia

Dzięki wodzie istnieje życie. To ona usuwa z organizmu człowieka toksyny i zbędne produkty przemiany materii, bierze udział w procesach metabolicznych. Wolna jest od cukru, kalorii, a za to poprawia trawienie i zmniejsza apetyt. Woda to także świetny regulator ciepłoty ciała. W naturalny sposób wyparowuje przez skórę podczas wysiłku czy w czasie wysokich temperatur na zewnątrz. Obecna jest w płynach ustrojowych całego ciała, komórkach i tkankach. To ona chroni czy rdzeń kręgowy, mózg czy płód oraz wpływa na prawidłową ruchomość stawów.

Kiedy organizm jest odwodniony

Jeśli organizmowi brakuje wody, to wtedy można to odczuć, chociażby przez gorszą pracę mięśni podczas treningu. Spada ich zdolność do wykonywania skurczów oraz pogarsza się ogólna kondycja organizmu. Pojawia się ogólne zmęczenie, zawroty głowy, rozdrażnienie, spadek koncentracji i apatia. Dlatego należy pamiętać o wypijaniu kilku litrów wody dziennie, szczególnie w czasie upalnych dni, kiedy mocniej się pocimy. Tak samo należy uzupełniać wodę podczas treningu i tuż po nim, ponieważ razem z nią wydalane są z organizmu elektrolity, sód i chlorki. Mniejsza ilość wody w organizmie wpływa też na prace serca, układu oddechowego oraz moczowego. Generalnie dochodzi do dysfunkcji organizmu na różnych poziomach, a człowiek odczuwa tę zmianę przede wszystkim spadkiem energii i dekoncentracją.

Brita – świeża i smaczna woda

Różne firmy oferują swoim klientom butelki filtrujące, wśród których jedno z czołowych miejsc zajmuje Brita. Tego typu butelki występują w kilku kolorach, ale przede wszystkim różnią się pojemnością. Jeśli ktoś chce mieć wodę zawsze przy sobie, nosić ją w torebce czy plecaku, może nabyć mniejszą butelkę Brita, np. 0,6 litra (w formie sportowej bądź klasycznej). Miękkie butelki wyprodukowane wedle najwyższych standardów jakości flirtują wodę podczas picia i są bardzo wygodne w użyciu. Wykonane zostały z miękkiego sprasowanego węgla aktywnego z  łupin orzechów kokosowych. Woda z butelek Brita nie traci w tym procesie minerałów, jest smaczna, pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń.

Oprócz tego Brita oferuje także szereg innych rozwiązań do wody. Kompaktowe dystrybutory, sterylne krany filtracyjne, karafki filtrujące oraz szereg innych dodatkowych urządzeń.

Warto pić wodę w większych ilościach, aby cuć się lepiej i nie dopuszczać do odwodnienia organizmu. Noszenie ze sobą butelki z wodą to dobry pomysł, nie tylko na letnie dni.