Atrovent

Atrovent to inhalator zapobiegający występowaniu ataków astmy oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Mechanizm działania leku polega na rozluźnianiu mięśni płuc i rozszerzaniu dróg oddechowych, dzięki czemu oddychanie staje się łatwiejsze.

  • znacznie redukuje ryzyko ataków astmy
  • utrzymuje udrożnione drogi oddechowe w celu poprawy oddychania
  • Zawiera substancje czynna bromek pratropium
  • Dostępny w dawce 20mcg

Czym jest lek Atrovent?atrovent-l

Atrovent jest lekiem rozszerzającym oskrzela, który rozluźnia mięsnie w drogach oddechowych i tym samym zwiększa dopływ powietrza do płuc. Stosowany w leczeniu zapobiegawczym przy skurczach oskrzeli oraz zwężeniach dróg oddechowych. Pozwala osobom z zapaleniem płuc, rozedma oraz przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) komfortowo oddychać.

Inhalator Atrovent, zwany również inhalatorem HFA (czterofluoroetanu) oraz inhalatorem wolnym od CFC (chlorofluoroweglowodoru) uznawany jest za skuteczny środek zapobiegający napadom astmy oraz przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc./ Inhalator Atrovent uznawany jest za skuteczny środek zapobiegający napadom astmy oraz przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Pomaga on w utrzymywaniu otwartych dróg oddechowym, ułatwiając oddychanie i zapobiegając tym samym napadom duszności i kaszlu. It helps to keep the airways open, in turn making it easier to breathe, successfully preventing the occurrence of an asthma attack. Lek dostępny online w formie 20 mg inhalatora zapobiegającego. Może być stosowany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiet powyżej 18 roku życia.

Jak działa Atrovent?

Podczas ataku astmy, naturalny związek chemiczny o nazwie acetylocholina oddziałuje na receptory wewnątrz mięśni okalających drogi oddechowe, wywołując skurcz i zwężanie się mięśni.

Atrovent, po inhalacji, aktywnie działa w płucach Zawarta w leku substancja czynna bromek ipratropium blokuje receptory muskarynowe i uniemożliwia dołączenie acetylocholiny. konsekwencji, mięśnie okalające drogi oddechowe rozluźniają i otwierają się, ułatwiając chorym na astmę i POChP swobodne oddychanie.

Uwaga: Atrovent nie daje natychmiastowej ulgi podczas ataku astmy lub duszności, jeżeli takowy już się rozpoczął. Oznacza to, że zamiast korzystania z niego w celu zażegnania ataku, inhalator powinien być stosowany do zapobiegania atakom, czyli prewencyjnie w ramach codziennej rutyny. Lek powinien być zażywany codziennie o tej samej porze lub porach, w celu wspomagania utrzymywania otwartych dróg oddechowych.

Bromek ipratropium- substancja czynna

Inhalator Atrovent (aerozol) i Atrovent UDV (w postaci pojedynczo dawkowanych fiolek) zawierają składnik aktywny bromek ipratropium, który jest przeciwmuskarynowym lekiem rozszerzającym oskrzela. Ipratropium- płyn do inhalacji z nebulizatora jest również dostępny bez markowej nazwy, czyli w formie leku generycznego. Działanie ipratropium polega na otwieraniu dróg oddechowych, aby ułatwić swobodne oddychanie.

Jak korzystać z inhalatora Atrovent?

Medykament powinien być stosowany zawsze wg zaleceń lekarza, który lek przepisał, aby uzyskać oczekiwane rezultaty leczenia. Atrovent dostępny jest w dawkach 20mcg.

Instrukcja korzystania z inhalatora dołączona jest do opakowania leku. Dawka standardowa dla osób dorosłych to zwykle 1 lub 2 ziewy inhalowane od 3 do 4 razy dziennie, z zachowaniem od 6 do 8 godzin między dawkami. Nigdy nie należy przekraczać rekomendowanej dawki bez konsultacji z lekarzem. Środek ten jest inhalatorem wziewnym, co oznacza iż należy docisnąć zbiornik zawierający lek podczas wdechu. W razie wystąpienia jakichkolwiek trudności związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić sie do lekarza.

Przed pierwszym użyciem należy dwukrotnie nacisnąć zawór dozujący. Czynność powinno sie powtórzyć również w przypadku, gdy inhalator nie był używany przez 3 dni. W celu zapewnienia skuteczności działania należy myć inhalator raz w tygodniu. Aby to zrobić, należy usunąć pojemnik z lekiem z inhalatora oraz oddzielnie umyć obudowę przy użyciu wody z mydlę.

Środki ostrożności podczas stosowania Atrovent

Aby móc zakupić inhalator Atrovent online należy mięć ukończony 18 rok życia Osoby cierpiące na astmę lub przewlekła obturacyjna chorobę płuc mogą stosować inhalator w celu kontroli oraz prewencji zwężaniu dróg oddechowych. Istotna role odgrywa staranne wypełnienie kwestionariusza medycznego online, albowiem Atrovent może oddziaływać negatywnie podczas równoległego przyjmowania innych niektórych leków.

Osoby uczulone na którykolwiek ze składników leku Atrovent, w tym bromek ipratropium lub substancje do niego pochodne, nie powinny korzystać z tego leku.   W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej podczas stosowania środka należy zaprzestać użytkowania i natychmiastowo skontaktować się z lekarzem. Kobietom w ciąży lub karmiącym piersią zwykle nie zaleca się tego inhalatora. Osoby z problemami z pęcherzem lub cierpiące na zwłóknienie torbielowate, zaburzenia prostaty, jaskrę lub przypadłości dróg moczowych mogą również nie kwalifikować się do zażywania tego leku. Na podstawie konsultacji lekarz zdecyduje, czy lek ten jest odpowiedni dla Ciebie.

Efekty uboczne Atrovent

Działania niepożądane występują rzadko i zwykle maja krotki przebieg. Najczęściej spotykanymi skutkami ubocznymi przy Atrovencie są bóle lub zawroty głowy, uczucie suchości w ustach, kaszel, chrypka, ból żołądka, mdłości oraz niewyraźne widzenie. Chociaż bardzo rzadko, zdarzyć się mogę poważniejsze działania niepożądane, w tym problemy z oddychaniem, opuchlizna twarzy, języka lub gardła, jak i wzmożone bicie serca. Należy szukać natychmiastowej pomocy lekarskiej jeżeli wystąpi któryś z poważnych skutków ubocznych.