5 domowych sposobów na mdłości

Zmagasz się z mdłościami? Niezależnie od tego, czy jest to choroba lokomocyjna, efekt uboczny leków, początek ciąży czy straszna grypa, istnieje wiele naturalnych sposobów na złagodzenie tego jakże nieprzyjemnego rozstroju żołądka. Wypróbuj te domowe środki, które mogą pomóc poradzić sobie z tym problemem.

Sposób na mdłości #1 Imbir

Następnym razem, gdy poczujesz mdłości, sięgnij po kawałek cukierka imbirowego, a jeszcze lepiej – świeży imbir. Imbir powinien być jednym z pierwszych wyborów, jeśli jesteś w ciąży, ponieważ jest:

  • naturalny,
  • łatwo dostępny,
  • bardzo bezpieczny.

Liczne badania kliniczne wykazały, że jest skuteczny w leczeniu nudności ponieważ działa poprzez blokowanie receptorów w jelitach dla 5-HT, formy serotoniny, która jest odpowiedzialna za skurcze mięśni gładkich.

Poradź sobie z mdłościami #2 Mięta Pieprzowa

Mięta pieprzowa może pomóc w walce z nudnościami, rozluźniając wyściółkę żołądka. Właściwości przeciwskurczowe mięty pieprzowej mogą również pomóc w zapobieganiu skurczom żołądka. Aromaterapia miętowa jest przydatna w zmniejszaniu nudności związanych z ciążą, pooperacyjnych lub wywołanych chemioterapią.

Jak używać? Aby złagodzić nudności, możesz posmarować bawełnianą chusteczkę olejkiem miętowym i wdychać przez szmatkę. Inną opcją jest dodać kilka kropel olejku miętowego do dyfuzora i wdychać kojące opary.

Jak poradzić sobie z mdłościami? #3 Pij dużo wody!

W przypadku mdłości z pewnością będziesz mieć trudności z tym, by jeść lub pić – w tym wodę. Może to jednak tylko pogorszyć Twój stan, a może to być szczególnie ważne, jeśli odczuwasz nudności w wyniku ekstremalnego ciepła lub wilgoci. W rzeczywistości nudności i wymioty to jedne z głównych objawów wyczerpania cieplnego i udaru cieplnego, ale jeśli pijesz dużo wody i dbasz o to, by ciało było nawodnione – pomoże Ci to ochłodzić się i powrócić do normalnej temperatury ciała.

Jak jeszcze radzić sobie z mdłościami? #4 Krakersy

Masz rozstrój żołądka i dokuczają Ci mdłości? Zjedz kilka zwykłych, solonych krakersów lub wafel ryżowy (szczególnie jeśli żołądek jest pusty). Krakersy są sprawdzonym lekarstwem na poranne mdłości. Może to być związane z faktem, że są mdłe lub że sól pomaga tłumić nudności. Dodatkowo nieznacznie podnoszą poziom cukru we krwi, co samo w sobie jest rozwiązaniem.

Sposób na poradzenie sobie z mdłościami #5 Pikle

Kobiety często pragną cierpkiego smaku pikli w czasie ciąży, głównie z powodu niskiego poziomu sodu. Marynaty moczone są w roztworze octu i soli, które mogą zrekompensować niedobór sodu, a nawet powstrzymać mdłości wywołane ciążą.

Fajne jest to, że ta niskokaloryczna przekąska kosztuje prawie nic, ale uwaga – upewnij się, że kupujesz niesłodzone odmiany, aby uniknąć nadmiernego przybierania na wadze, jako efekt uboczny radzenia sobie z mdłościami. Jeśli sama niczego nie piklujesz, najlepiej poszukaj marek, które nie używają nadmiernych konserwantów, które mogą zaszkodzić organizmowi – zwłaszcza, jeśli mowa o mdłościach w czasie ciąży.